دانلود سورس کد برنامه حرکت پرتابه

دانلود برنامه پرتابه

سلام. در پست امروز، سورس کد برنامه پرتابه را برای شما دوستان عزیز آماده کردیم. در این برنامه می توانید با وارد کردن درجه، سرعت و شتاب گرانش، مسیر حرکت پرتابه را مشاهده کنید. علاوه بر آن، آپشن های سرعت و درجه ثابت هم قابل استفاده هستند. سورس این برنامه به زبان ++C و ویژوال بیسیک نوشته شده و شما دوستان عزیز می توانید در پوشه Project، فایل اجرایی این برنامه را به همراه سورس آن مشاهده کنید. (توجه: برای کامپایل سورس زبان ++C نیاز به نصب کتابخانه graphics.h خواهید داشت.)

قابلیت ها:

 • قادر به محاسبه نقطه اوج ، برد و زمان رسیدن پرتابه
 • قابلیت وارد کردن نقطه شروع
 • رسم حرکت پرتابه با رنگ های متفاوت

راهنمایی:

 • موقعیت نقاط پرتابه در فایلی به نام y_z.dat (ستون اول زمان) قرار گرفته و شما می توانید از آن در نرم افزار هایی مثل MATLAB  برای رسم پرتابه استفاده کنید.
 • پوشه Different Speed حاوی سورس پرتابه هایی با سرعت متغیر و درجه ثابت است و در پوشه Different Angle هم بر عکس آن قرار دارد.
 • در پوشه Main با انتخاب درجه، سرعت و شتاب گرانش می توانید پرتابه مورد نظر خود را رسم کنید. (برای مشاهده پنجره تایپ اعداد، کلیدهای alt+tab را فشار دهید)

امیدوارم از اولین نوشته من در دنیای وردپرس لذت برده باشید. 🙂

اگه با نصب و پشتیبانی از کتابخانه graphics مشکلی دارید، اينجا کلیک کنید.

دیدگاه کاربران در مورد این نوشته

 1. دوستان کسی نیست دلفی بلد باشه؟!
  برنامه من عین angry birds هست….
  🙁

  توسط Marelia پاسخ

 2. سلام من میخوام همین برنامه را در دلفی بنویسم ،مینونید کمکی کنید؟

  توسط Marelia پاسخ

  1. سلام ، متاسفانه درباره کدنویسی دلفی اطلاعی ندارم ولی اگر شما کدنویسی دلفی رو بلدید می توانید از فرمول هایی که داخل سورس هست استفاده کنید .

   توسط امین میرزائی پاسخ

   1. من نمی تونم سورس رو ببینم،چجوری دانلود کنم که بیاد؟!

    توسط Marelia پاسخ

    1. در پیوست های نوشته باکسی به نام دانلود فایل هست و وقتی که دانلود تمام شد فایل زیپ را از حالت فشرده خارج کنید ، چند فولد هستند که 3 تای اونا سی پلاس پلاس هستند و فقط درفولد project برنامه به زبان ویژال بیسیک نوشته شده است.
     توضیحات بیشتر درقسمت راهنمایی است

     توسط امین میرزائی پاسخ

دیدگاه خود را بیان کنید