آموزش تغییر دسته ای سایز تصاویر در فتوشاپ

آموزش تغییر دسته ای سایز تصاویر در فتوشاپ

سلام به همه ی دوستان، بعضی از مواقع پیش میاد که مجبور میشیم تا در یک دسته از تصاویر که حجم و سایز بالایی رو دارند، تغییر سایز ایجاد کنیم. روش معمول این کار در فتوشاپ به این صورت که یکی یکی تصاویر رو ایمپورت کرده و هر کدوم رو به صورت دستی تغییر سایز بدیم، ولی اگه تعداد عکسها زیاد باشد، این کار وقت زیادی رو از ما میگیره! اما امروز آموزشی رو آماده کردیم که با استفاده از اون میتونیم سایز همه تصاویر رو به صورت دسته ای و تنها با چند کلیک ساده انجام بدیم. پس همراه ما باشید:

مرحله ۱ (شروع)

ابتدا از منو File > Scripts گزینه را Image Processor را انتخاب کنید تا یک پنجره جدید باز شود:

مرحله اول تغییر سایز
مرحله ۲ (انتخاب آدرس پوشه)

در قسمت اول این پنجره، آدرس اصلی پوشه ی تصاویر را توسط Select Folder انتخاب کنید. اگر میخواهید تصاویر موجود در فایل های زیر مجموعه ای را نیز تغییر سایز دهید، تیک Include all Sub-folders را هم بزنید.

مرحله دوم تغییر سایز
مرحله ۳ (تعیین محل ذخیره سازی)

پس از انتخاب آدرس پوشه، میتوانید آدرس جدید محل ذخیره سازی در قسمت بعدی وارد کنید. (اگر گزینه save in same location  را انتخاب کنید در همان پوشه اصلی، پوشه جدیدی ساخته و عکسهای تغییر سایز داده شده را در آنجا ذخیره میکند.)

مرحله سوم تغییر سایز
مرحله ۴ (تنظیمات)

در بخش File Type میتوانید پسوند ذخیره عکس که شامل JPEG و PSD و TIFF است را انتخاب کنید . اگر JPEG را انتخاب کردید، میتوانید کیفیت تصاویر را تغییر داده و در قسمت W (عرض) و H (ارتفاع) سایز های جدید را بطور دلخواه انتخاب کنید.

مرحله چهارم تغییر سایز
مرحله ۵ (شروع عملیات)

پس از انجام تنظیمات، بر روی دکمه Run کلیک کنید تا تمامی تصاویر به یک اندازه کوچک شوند. (پس از اتمام عملیات، کافی است به پوشه ای که برای ذخیره تصاویر انتخاب کرده اید رفته و تصاویر جدید را مشاهده کنید.)

منبع تصاویر: www.digital-photography-school.com

دیدگاه کاربران در مورد این نوشته

 1. من که به شدت به سایتتون علاقه مند شدم.هرچند تازه با سایت شما آشنا شدم اما کار شما بی نظیره واقعا.مرسی از سایت عالیتون.
  سایت شما رو به همه دوستانم معرفی می کنم.

  توسط آموزش طراحی سایت پاسخ

 2. واقعا عالی بود، ممنون بابت به اشتراک گذاری

  توسط احسان اسکندری پاسخ

 3. عالی بود مشکلم حل شد مرسی

  توسط فروش گوشی کار کرده پاسخ

 4. pingback

دیدگاه خود را بیان کنید